top of page
SM-GREEN-LOGO.png

Arhitektuur

Ärikeskuse projekteeris rahvusvahelise konkursi võitnud mainekas soome arhitekt Eliel Gottlieb Saarinen (1873-1950). Hoone valmis aastal 1912. Oma tööle pani arhitekt Vana-Rooma jumaluse järgi nimeks Merkurius.

Monumentaalne 5-korruseline Krediitühistu maja paikneb Suur-Karja, Väike-Karja tänava ja Pärnu maanteega piiratud krundil. Kitsastesse piiridesse kokkusurutud kinnistuala tingis hoone omapärase ja Eestis ainulaadse arhitektuurse lahenduse kolmel tasandil siseõuega, mis panduste kaudu on ühendatud külgnevate tänavatega.

Ajalugu

Saarineni Maja aastast 1912 on hoone omaniku Baltek Arenduse kõige väärtuslikum ja hinnalisem vara. Baltek Arendus pühendub vara säilitamisse hoolikalt, et hoone püsiks veel aastakümneid nagu ta seni on 108 aastat olemas olnud.

Maja elanikud on olnud igal kümnendil Eesti majanduse ja kultuurielu eestvedajad, alates Eesti soost inimeste asutatud pangast, milleks see hoone algupäraselt suuresti rajati. Hoones on elanud ka Eesti iseseisvuse ühed alustald nagu Jüri Vilms ja Jaan Tõnisson.

 

Samuti on järjepidev hoone kasutaja olnud raamatukauplus kui ka kultuuriministeerium oma allasutustega.

SM-GREEN-LOGO.png

Pärnu mnt 10, Suur-Karja tn 23, 

Väike-Karja tn 10/12, Müürivahe 22

+ 372 6 502 209, + 372 50 15 869 

info@saarinenimaja.ee

  • facebook
  • instagram
bottom of page