top of page
Search
  • Writer's pictureJanno Saft

David Vseviov esitleb romaani, kus fiktsioon on põimitud reaalsete sündmustega

Armastatud õppejõud ja arvamusliider David Vseviov debüteerib ilukirjanduses, avaldades 70 aasta juubeliks proosateost «Elulugu. Kaks esimest nädalat», kirjastuselt Tuum. Esitlus toimub 31. mail kell 18.00 Kirjanike maja Musta laega saalis.


David Vseviov. FOTO: Liis Treimann / Postimees


«David Vseviovi «Elulugu. Kaks esimest nädalat» kirjeldab sündmusi tuntud ajaloolase ja arvamusliidri esimestel elunädalatel 1949. aasta mais/juunis. Kuigi tegevuskohti on ainult kaks – esimesel nädalal sünnitusmaja, teisel nädalal aga vastsündinu esimene kodu – tuba Tallinna «Saarineni Maja» ühiskorteris, kohtame teoses väga palju tegelasi,» iseloomustab teost raamatu toimetaja Toomas Kall.


Teoses põimuvad fiktsioon ja reaalselt aset leidnud sündmused. Stalini aja groteskset tegelikkust võimendab paljude tegelaste ülimalt entusiastlik suhtumine ajastu propagandistlikesse klišeedesse, ja nii saab valgustatud ka traagilise ajastu koomiline külg.

«David Vseviovi «Elulugu» on võimalik lugeda ka kui paljude Eesti viimase aastakümne elulugudebuumi sünnitatud raamatute paroodiat,» märgib Kall.


77 views0 comments

Comments


bottom of page